<$BlogRSDURL$>

sobota, augusta 28, 2004

Workoholik a iné 

Bol som workoholik a už nie som. Nejako sa mi podarilo vymaniť sa z tejto závislosti, podobne, ako z iných závislostí, aj keď všetky latentne prežívajú. Keby som mal dostatočnú rentu, robil by som maximálne šesť hodín denne. Keby to bolo menej, nudil by som sa. Vy ste na tom ako? Napíšte. Ale o tom som nechcel. Dnes mi vyšiel v SME článok o reklame. Tu je.

Spomienka na Hodokvas 

Takto pred týždňom som bol na Hodokvase, sužovanom piesočnými búrkami. Skoro nám odnieslo stan, ale napriek tomu (alebo možno práve preto) to bol veľmi dobrý festival. Páčila sa mi hlavne skupina Arrested Development, skvelý čierny soul/hip-hop/funk, Hex, nová slovenská skupina James Ashan, kde hrá Ďuďo z Hexu, speážka zo Seven Days To Winter a ľudia z Polemicu - moderný, štýlový pop s jemným elektronickým backgroundom. A, samozrejme, celková silná atmosféra, ľudia a tak. Veľa som nefotil, ale ak chcete, tu je aspoň 5 fotiek, ktoré sú, myslím, vcelku vydarené. Leto končí. Bolo ako plynový horák šľahajúci do mozgu, aj keď nebolo obzvlášť horúce. Začína niečo úplne iné.

Štvrtok a piatok 

Mám za sebou dosť perné dva dni, preto som sa neozval. Vo štvrtok som si zahral v Piešťanoch so skupinou Slniečko/Punto a rybacie hlavy, s ktorou hrávam od roku 1989, aj keď momentálne skôr na báze hosťovania. Podujatie, na ktorom sme hrali, má odpudivá názov - Country lodenica, ale to už dávno nie je len o country. Pred nami hral Paľo Hammel s Jurajom Burianom a bolo to veľmi dobré. Juraj je veľký gitarista a čo predvádzal v Smutnej rannej električke, bolo až neskutočné. Boli sme trochu frustrovaní, lebo sme mohli hrať len 40 minút, čo je strašne málo. Asi preto, že to nie je country :-). Inak pršalo a ľudia boli dosť zmoknutí a neodviazaní.
V sobotu som nakrúcal Vadkerti talk show na tému homo interneticus. Pred reláciou som mal zmiešané pocity, že čo tam vlastne robím, ale napokon sa z toho vyvinula celkom sranda, pretože tam bol aj Robo Roth, s ktorým je veľká zábava, a výdatne sa pridal aj Jofo, majiteľ siete internetových kaviarní. Rozprával som o internetovom publikovaní a môžete si to pozrieť 6. 9., chodí to niekedy večer na STV.
Včera večer som bol v PKO na koncerte tria Oskar Rózsa - Miki Škuta - Martin Valihora (práve pozerám, že Valihora má na titulnej stránke moju fotku). Hrali taký ušľachtilý a strašne intelektuálny jazz, sú to znamenití hráči a veľké osobnosti európskeho formátu. Osobne som čakal viac groovov. Ale možno, že keď sa človek dostane do istého levelu, tak z groovov vyrastie (to samozrejme žartujem). Ale pivo bolo dobré.
Príjemný víkend. Aha, a ešte jeden aktuálny vtip z tohto leta, ktorý našťastie teraz neplatí: Čo prichádza po daždi? Pondelok.

štvrtok, augusta 26, 2004

RSS 

Nikdy som nepoužíval RSS a tak s tým nemám žiadne skúsenosti ako to funguje, aj keď mi je jasné, čo to je. Dan Duriš mi poradil stránku www.feedburner.com. No tak som tam zašiel a zaregistroval sa. RSS malo byť v tejto chvíli v poriadku a odteraz už budete dostávať adresne každý príspevok. Alebo nie? Nevyznám sa v tom, tak mi povedzte ako to funguje. Ikonku nájdete dole, ak je to potrebné. V tomto som fakt blbý. Niekto by mohol napísať do diskusie príspevok pre bežných userov čo treba urobiť, aby som mohol čítať weby cez RSS. Aj mňa by to zaujímalo.

Svine z internetu 

Je to neuveriteľné. Predvčerom som si preinštaloval Windowsy a teším sa z toho, ako to rýchlo chodí, nemrzne a tak. Hygiena. A zrazu som ju schytal z webu. Napriek tomu, že mám nainštalovaný firewall, t.j. strážcu procesov, ktoré chodia dnu aj von. Asi som niečo zle odklikol a hneď sa mi bez môjho vedomia nainštaloval program GAIN, slúžiaci na reklamu (určite nie vyžiadanú). Dokonca má tú drzosť uviesť aj webovú stránku a hovoriť, že je to všetko fasa. S týmto mám skúsenosti, so všelijakými reklamnými votrelcami som už bojoval. Bezvýsledne. To fak radšej preinštalovať systém, ale vidíte, ako to chodí, čistý je dva dni. A potom niekto hovorí, že televízne reklamy na Markíze sú votrelci do našich domácností. Mimochodom, ak náhodou viete, ako ten GAIN odfajčiť, dajte mi vedieť. Pozeral som na inete, ale už sa mi nechce a zatiaľ nič nepomohlo.

Žijem a onedlho začnem 

Vážení, ak sem ešte niekto niekedy zablúdi, vedzte, že žijem. Niekoľko týždňov som jednoducho nemal silu, čas a energiu prispievať sem, ale myslím, už to dokážem. Takže do skorého videnia.

This page is powered by Blogger. Isn't yours? Weblog Commenting and Trackback by HaloScan.com